Cyfrowe Systemy Monitoringu Wizyjnego

Kamery monitoringu stały się nowoczesnym synonimem bezpieczeństwa. Dzięki szybkiemu rozwojowi technologicznemu skomplikowane do niedawna systemy dziś dostępne są dla każdego.

MG Digital Solutions oferuje Państwu najwyższej jakości usługę montażową sieci cyfrowego monitoringu IP umożliwiającego jednocześnie stosowanie na niej innych usług cyfrowych takich jak dostęp do internetu czy telewizji cyfrowej.

Monitoring IP umożliwia swobodną organizację centrum monitoringu bez konieczności modyfikacji czy ingerencji w funkcjonującą już jego część dzięki czemu nie ma konieczności realizacji całości kosztownego projektu jednorazowo na dużym obszarze.

Kamery – w ramach systemu monitoringu IP oferujemy najwyższej jakości kamery rejestrujące obraz w rozdzielczości FullHD aż do 8MPx (3840×2160). Przetworniki CMOS z funkcją progresywnego skanowania zapewniają wysoką jakość obrazu bez efektu grzebieniowego. W przypadku niedostatecznej ilości światła kamery przełączają się w tryb nocny, rejestrując obserwowaną scenę w podczerwieni. Tryb ten wspierany jest również przez instalację promienników podczerwieni umożliwiających skuteczny monitoring w obszarze o zerowym natężeniu światła.

Kamery kopułowe – dzięki zastosowaniu kopułowej obudowy oraz specjalnych zabezpieczeń umożliwiają dozór wizyjny w obszarach niebezpiecznych takich jak klatki schodowe czy windy.

Detekcja ruchu – Niezmiernie przydatną opcją, dostępną w systemach monitoringu IP, jest detekcja ruchu. Umożliwia ona odtwarzanie nagrań jedynie z okresu, w którym kamery zarejestrowały ruch w określonym wcześniej przez użytkownika obszarze. Funkcja ta znacznie skraca czas potrzebny na odnalezienie konkretnego zdarzenia.

Rejestratory – Rejestracją materiału zajmują się dedykowane rejestratory sprzętowe, mogące obsługiwać jednocześnie od 4 do 64 kamer (w zależności od modelu). Rejestratory umożliwiają rejestrację wielu użytkowników z różnymi prawami dostępu np. podgląd wszystkich bądź jedynie określonych kamer, dostęp do odtwarzania wcześniej zarejestrowanego wideo na wszystkich lub określonych kamerach, itp.

 

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu !